PLAY – Nyári Focitábor – Bánk

Tisztelt Szülők!
Focitáborral kapcsolatos tájékoztatót olvashatják az alábbiakban:
Kedves Szülők!
Megkezdtük az idei nyári táborok szervezését, és szeretném felmérni az igényeket, hogy lássuk, mely időpontokban tudjuk elindítani a turnusokat.
Sajnos a június végi időszak már foglalt számunkra, ezért az alábbi időpontok közül tudtok választani:
• Július 6–10.
• Július 13–17.
• Július 20–24.
• Július 27–31.
• Augusztus 24–28.
A táborok megtartásához minimum 12 fő jelentkezése szükséges turnusonként, ezért fontos, hogy előzetesen lássuk az érdeklődést.
A szervezés megkönnyítése érdekében ismét készítettem egy Google űrlapot, ahol csak ki kell választanotok a számotokra megfelelő időpontot vagy időpontokat:
A tábor főbb adatai:
Helyszín: Bánki Camping és a bánki sportpálya
Időpont: Nappali, bejárós tábor
Érkezés: 7:30–8:00
Programok: 8:00–16:00
Távozás: 16:00–16:30
A tábor ideje alatt napi háromszori étkezést biztosítunk.
Részvételi díj: 45.000 Ft/fő/turnus
Testvérkedvezmény: 10%
A befizetéssel kapcsolatos részleteket a jelentkezések összesítése és a turnusok véglegesítése után küldöm ki.
Kérlek Titeket, hogy lehetőség szerint minél hamarabb töltsétek ki az űrlapot. Az idei évtől a táborok szervezésével és bejelentésével kapcsolatos előírások szigorodtak, ezért több adminisztratív és szervezési kötelezettségnek kell megfelelnünk. A korai visszajelzések nagy segítséget jelentenek abban, hogy időben le tudjuk adni a szükséges adatokat, és megfelelően elő tudjuk készíteni a táborokat.
Üdvözlettel,
Tábori Ákos
 

Focit kedvelő tanulók részére ajánljuk:

Tisztelt Szülők!
2026.05.27-én, (szerdán) lehetőségünk volt bemutató foglalkozást tartani az iskola tanulói számára a PLAY. SULIFOCI program keretében.
 
Mi, Tábori Ákos és Szász Jenő jelenleg egy PLAY. Method nevű, komplex szemléletű mozgásfejlesztő program kialakításán dolgozunk, amely elsősorban labdarúgás alapú fejlesztésre épül, multisport szemlélettel kiegészítve. Főállásban labdarúgóedzőként dolgozunk egyesületi rendszerben, emellett célunk egy olyan modern, élményalapú sportprogram létrehozása, amely a gyermekek mozgásfejlődését, koordinációját, általános fizikai képességeit és sport iránti motivációját támogatja.
Programunk nem versenysport jellegű — a hangsúly a rendszeres mozgás megszerettetésén, az egészséges életmód támogatásán és a pozitív sportélményen van. A foglalkozások nyitottak sportoló és nem sportoló gyermekek számára egyaránt.
A következő tanévtől szeretnénk délutáni sportfoglalkozásokat indítani az iskola helyszínén, havi bérletes rendszerben működő formában.
Az érdeklődés felmérése érdekében készítettünk egy rövid jelentkezési és igényfelmérő űrlapot. Az űrlap célja annak megismerése, hogy a következő tanévtől induló program iránt lenne-e érdeklődés a családok részéről. Emellett egy tervezett önköltséges, idei napközis nyári tábor iránti igényeket is szeretnénk felmérni.
Kérjük, hogy amennyiben érdekli Önöket a lehetőség, töltsék ki az alábbi űrlapot:
A kitöltés jelenleg nem jár kötelezettséggel, az elsődleges cél az érdeklődők számának felmérése és a programok előkészítése.
Köszönjük bizalmukat és együttműködésüket!
Üdvözlettel:
Tábori Ákos és Szász Jenő

“A tűz nem játék”

Gratulálunk Saliga Emma 7.osztályos tanulónak, aki az Országos Tűzmegelőzési Bizottság által meghirdetett pályázaton, Fotó Alkotás kategóriában, a II.korcsoportban vármegyei 1.helyet szerzett.

Még sok sikeres pályázatot kívánunk!
 
   

áprilisi és májusi atlétika sikerek

Gratulálunk diákjainknak, Gabi néninek és Attila Bácsinak!!! 🥳🏆

Április végi és májusi sportversenyek beszámolója:
 
04.28. Balassagyarmaton vettünk részt a 3. korcsoportos Egyéni, és váltófutó pályabajnokságon. 15 tanuló készült fel, hogy egyéni számokban és váltófutásban összemérje tudását.
Első helyen végzett: Csósza Panna kislabdahajítás versenyszámban.
Második helyen zárt: Csósza Panna 60 m-en, Puskás Patrícia kislabdahajítás. Második hely – 4×100 m-es fiú csapatunk: Mahács Ágoston Gellért, Gere Hunor, Árva Péter, Jamrik Larion.
Harmadik helyen végzett: Kalácska Szófia Maja kislabdahajítás.
 
Döntőbe jutott és 4. helyen végzett: Jamrik Larion távolugrás, Mahács Ágoston Gellért 60 m, Kir Attila magasugrás, Burghelea Bianka Alexandra 600 m.
 
04. 29. Második versenynap, a 4. korcsoport Egyéni, és váltófutó pályabajnoksága volt. 25 tanulónk indult ezen a versenyen.
Első helyen végzett: Végh László Attila kislabdahajítás, Ficsur Gábor magasugrás, Végh Mária 1500 m.
Második helyen zárt: Makara Zorka 100 m, 4X800 m-es csapatunk, Szkubán Zalán, Bulejsza Barnabás, Varga Dominik, Juhász Levente, 4×100 m-es csapatunk, Végh László Atttila, Ficsur Gábor, Csósza Áron, Majer Marcell.
Harmadik helyen végzett: Sass Dorina 100 m, Végh László Attila távolugrás, Csósza Áron kislabdahajítás, Majer Marcell 300 m.
 
Döntőbe jutott és 4. helyen végzett: Varga Dominik súlylökés, Sass Dorina kislabdahajítás, Pálóci Viktória 300m.
Ötödik lett: Dudoli Klaudia magasugrás, Pálóci Viktória súlylökés, Erdély Nándor kislabdahajítás.
 
05.04. Többpróba Diákolimpiai Vármegyei döntő, Balassagyarmat (4. korcsoport)
 
Első helyen végzett fiú csapatunk: Végh László Attila, Ficsúr Gábor, Majer Marcell, Csósza Áron, Szkubán Zalán, Székely Levente Az egyéni összetettet is Végh László Attila nyerte.
Harmadik helyen végzett Lány csapatunk: Pálóci Viktória, Dudoli Klaudia, Ferik Csenge, Marcalek Dorka, Sass Dorina, Végh Mária, Fogarasi Laura.
 
05.06. 2. korcsoport többpróba Vármegyei döntő, ötödik helyen végzett lány csapatunk, 6. helyen fiú csapatunk. Egyéni összetettben Makara Hédi harmadik helyen végzett.
 
05.14. 3. korcsoport többpróba Vármegyei döntő – az utolsó atlétikai versenynap. Fiú csapatunk 4. helyen, lány csapatunk 5. helyen végzett. Legjobb egyéni összetett versenyzőink: Csósza Panna 6. helyen, Kir Attila 9. helyen végzett.
 
Az atlétika versenyek az országos döntőkkel folytatódnak Kecskeméten és Székesfehérváron júniusban.
(Maglódiné Sági Gabriella beszámolója)
 

BÖNGÉSZ verseny

Gratulálunk a 4A osztály sikeres levelező versenyéhez! 🙏🎉
A Hebe 2025/2026-os tanévben meghirdetett, 4 fordulóból álló BÖNGÉSZ országos olvasás és szövegértés levelező versenyén egyénileg és csapatokban is sikeresen szerepeltek. Az eredményeik a 4.osztályos korcsoportban:
– Babka Dániel – Bodzási Péter – Bartos Ádám => 3.helyezés
– Todor Zoltán – Pusztai Balázs – Kiss Bálint => 8.helyezés
– Bagi Bianka – Krafcsek Alexandra => 18.helyezés
– Sinka Bianka => 10.hely
– Mahács Nóra Borbála => eredményesen szerepelt.
Köszönjük szépen felkészítőjüknek, Löffler Jánosné Nellinek is! :))
Gratulálunk nekik és további sikereket kívánunk! 🏆
 

zsonglőrök – A budapesti Nagycirkusz interaktív foglalkozása

Ma délután két napközis csoportunk, a Városi Művelődési Központ szervezésében, a Fővárosi Nagycirkusz előadóival, zsonglőreivel és végzős diákjainak előadásában egy interaktív élményben vehettek részt, a Petőfi Kultúrális Program keretein belül.
Többet megtudtunk kulisszatitkokról, a felkészülésről és zsonglőrködést is próbáltunk.
Köszönjük szépen a lehetőséget!
 

Gyermeknapi alkotói pályázat

Gyermeknapi alkotói pályázat

Ajánljuk figyelmükbe: A Balassagyarmati Tankerületi Központ 2026-ban is meghirdeti gyermeknapi alkotói pályázatát.
Várjuk a jelentkezőket! 🙂
  • Varázsceruza” – avagy „Ha én felnőtt volnék” Korosztály: 1-4. évfolyam (egyéni)
  • Történelem 3D-ben” avagy „Kezeink nyomán megelevenedik a múlt” #Mohács500
    Korosztály: 5-8. évfolyam (egyéni)
A pályázatok határideje: 2026. május 22. (szerda) 16 óra.
 
Bővebb információ a csatolt fájlban. Hozzájárulási Nyilatkozat szükséges!
 

Körzeti Atlétika Diákolimpia

Körzeti Atlétika Diákolimpia 🏆

1. és 2. korcsoport, Rétság (2026. 04.16.)
 
Gratulálunk Gabi néninek és a diákoknak a sikerekhez! Köszönjük szépen a segítséget mindenkinek, aki a múlt héten részt vett a versenyen! 😍
 
Gabi néni beszámolója:
Elkezdődtek áprilisban az atlétika versenyek.
Az 1. és 2. korcsoport Diákolimpiája április16-án zajlott Rétságon. Nagyoroszi Börzsöny Általános Iskola és Diósjenő Szentgyörgyi István Általános Iskola érkezett hozzánk. Nagyon jó hangulatú verseny volt, kedvező volt az időjárás a jó eredményekhez és a tanulók motiváltságához.
Az 1. korcsoportos lány csapatok közül a diósjenei lányok nyertek, második helyen a rétsági lányok végeztek. De az egyéni összetett arany érem hozzánk került, Kir Adél vette át.
Lány csapatunk tagjai: Kir Adél, Molnár Mercédesz Flóra, Harsányi Zselyke, Burghelea Laura Krisztina, Berecz Rebeka.
Majd jött az aranyzápor. Az első korcsoportos fiúknál, a második korcsoportos lányoknál és a fiúknál is Rétság csapata nyert, és mindenhol elhoztuk az egyéni összetett első helyét is.
1. korcsoportos fiúk: Gál Kristóf Gábor, Józsa Otis, Kiss Simon, Bodzási Flórián, Gyenes Milán, Mazsári Kolos, Makara Ármin, Gál Dominik, Party Kristóf. Első Bodzási Flórián, harmadik Mazsári Kolos lett.
2. korcsoportos lányok: Makara Hédi, Löffler Sára, Neizer Szonja, Dokány Gréta, Dávid Bianka, Okolenszki Dóra, Szabados Polla. Páros győzelmet arattak a lányok, pontazonossággal Makara Hédi és Löffler Sára lettek az elsők, második Dohány Gréta, harmadik Neizer Szonja.
2. korcsoportos fiúk: Babka Dániel, Medgyesi Dominik, Bodzási Péter, Gere Zétény, Mazsári Vendel, Kékesi Atila, Borka Regő, Bartos Ádám, László Zétény. Az első helyen Bodzási Péter, a második helyen, Babka Dániel, a harmadik helyen Gere Zétény végzett.
A 2. korcsoportnál a Diákolimpia felmenő rendszerű, így van lehetőségünk a vármegyei döntőn is részt venni mind két csapatunkkal.